facebook
This is an example of a HTML caption with a link.
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i uroczystości:
8:00 (Przytok)
9:30 (Jany)
11:00 (Droszków)
12:30 (Przytok)
Dni powszednie:
Jany - Wtorek 18:00
Przytok - Środa i Piątek 18:00
Droszków - Czwartek i Sobota 18:00
AKTUALNOŚCI
Bp Adam Dyczkowski (1932-2021)
10
STYCZNIA
2021
10 stycznia 2021 r. w godzinach porannych w zielonogórskim Domu Księży Emerytów zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. bp Adam Dyczkowski, emerytowany biskup zielonogórsko-gorzowski. Informacje o dacie i miejscu pogrzebu zostaną podane w późniejszym terminie. Śp. bp Adam Dyczkowski urodził się (...)
Sprawozdanie duszpastersko-ekonomiczne
04
STYCZNIA
2021
DUSZPASTERSKO - EKONOMICZNE  PODSUMOWANIE ROKU 2020 II niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2021 r.       Kochani Parafianie, Szanowni Państwo,   W drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim, Janowy Prolog, kolejny raz przypomniał nam prawdę o Słowie, które zamiesz (...)
Niedziela Świętej Rodziny
26
GRUDNIA
2020
W pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu Kościół katolicki obchodzi niedzielę Świętej Rodziny. Święto to zaczęto obchodzić w różnych krajach począwszy od XVIII wieku a zatwierdził je papież Leon XIII. Natomiast decyzją papieża Benedykta XV zaczęto je obchodzić w całym Kościele. Święto św. Rodziny po raz pierw (...)
Życzenia ks. Proboszcza
25
GRUDNIA
2020
Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo ! Po raz kolejny Dobry Bóg dał nam łaskę przeżywania na nowo Uroczystość Bożego Narodzenia. Wcielenie Słowa Bożego, czyli Boże Narodzenie jest najpiękniejszym świętem, pełnym miłości, zgody i ciepła rodzinnego. Podczas wieczerzy wigilijnej w gronie rodzinnym, a także nieraz z prz (...)
Porządek mszy świętych w czasie świąt Bożego Narodzenia
19
GRUDNIA
2020
PORZĄDEK  MSZY  ŚWIĘTYCH W  CZASIE  ŚWIĄT  BOŻEGO  NARODZENIA   MSZE ŚW. PASTERSKIE – Czwartek 24 grudnia 2020 r.          Jany         -        21.00   &nb (...)
Dostępne świece Caritas i opłatek
28
LISTOPADA
2020
Drodzy Parafianie !  Już od I Niedzieli Adwentu dostępne będą świece Caritas oraz poświęcony opłatek. Zachęcamy do nabycia ich w ramach corocznej tradycji.  Duże świece w cenie 15 zł, małe 6 zł.    Ilość świec z racji pandemii ograniczona.  (...)
Uroczystość Chrystusa Króla
21
LISTOPADA
2020
Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego (...)
Wszystkich Świętych
31
PAŹDZIERNIKA
2020
Tegoroczną uroczystość Wszystkich Świętych z racji pandemii przeżywać będziemy inaczej niż dotąd. Warto jednak wiedzieć jaka jest geneza tej uroczystości. Uroczystość Wszystkich Świętych ma charakter radosny, wspominamy bowiem wszystkich, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli szczęśc (...)
Apel Przewodniczącego KEP
24
PAŹDZIERNIKA
2020
APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Zbliża się dzień 1 listopada, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i jedna z piękniejszych polskich tradycji nawiedzania cmentarzy, pamięci i modlitwy za zmarłych. Miarą naszej kultury duchowej jest między innymi zdolność pa (...)
Apel dot. wolontariatu w placówkach medycznych
24
PAŹDZIERNIKA
2020
Drodzy w Panu, od kilku miesięcy wszyscy stoimy przed szczególnym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Nasilająca się fala zachorowań na Covid-19 coraz bardziej obciąża pracowników służby zdrowia, którzy służą często z narażeniem samych siebie. Coraz częściej dowiadujemy się także o pilnej potrzeb (...)
Dyspensa dla wiernych ze „strefy czerwonej”
17
PAŹDZIERNIKA
2020
W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem i nowymi obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby wiernych podczas zgromadzeń religijnych, na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystk (...)
Wypominki
16
PAŹDZIERNIKA
2020
Zbliża się czas wypominek - czas modlitw Kościoła za zmarłych. Poniżej zamieszczamy wzór wypominek do druku. Wśród różnego rodzaju form modlitewnej pamięci o zmarłych szczególne miejsce zajmują wypominki. Jest specjalne nabożeństwo za zmarłych, podczas którego wyczytywana jest lista imion i (...)
Komunikat rzecznika diecezji zielonogórsko-gorzowskiej
14
PAŹDZIERNIKA
2020
Informujemy, że wśród chorych na Covid-19 jest także biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński oraz emerytowany biskup pomocniczy Paweł Socha. Obaj biskupi przebywają aktualnie w izolacji domowej i realizują wskazania służb sanitarnych. Zapewniają diecezjan, a szczególnie chorych o duchowej bliskośc (...)
Zaduszki Jazzowe - odwołane
08
PAŹDZIERNIKA
2020
Edit : Z uwagi na sytuacje pandemiczną i wprowadzone restrykcje zaplanowane zaduszki zostają odwołane.   (...)
Odpust w Janach - fotorelacja
27
WRZEŚNIA
2020
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z dzisiejszych uroczystości w kościele filialnym w Janach, którym przewodniczył ks. Maciej Maniarski KLIKNIJ  (...)
Październik - miesiąc różańcowy
26
WRZEŚNIA
2020
Św. Jan Paweł II często zachęcał do odmawiania różańca. W dniu 29 października 1978 roku mówił do wiernych: Różaniec  to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. [...] Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuw (...)
Odpust Świętych Archaniołów
26
WRZEŚNIA
2020
Serdecznie zapraszamy na mszę świętą odpustową w intencji wszystkich parafian, która odbędzie się w niedzielę, 27 września o godz. 9:30 w Janach.  (...)
Odpust parafialny - fotorelacja
29
SIERPNIA
2020
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznych uroczystości odpustowych w naszej parafii, którym przewodniczył ks. Krzysztof Hojzer z parafii p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Zielonej Górze. KLIKNIJ (...)
100. rocznica Bitwy Warszawskiej
18
SIERPNIA
2020
W dniach 12-25 sierpnia 1920 roku Wojsko Polskie stoczyło jedną z największych  i zarazem najważniejszych bitew w historii swojego oręża. Było to jednocześnie decydujące starcie w wojnie polsko-rosyjskiej 1920 r.   Od 14 lutego 1919 r. rozpoczęła się tzw. niewypowiedziana wojna polsko-rosyjska, kiedy to w rejonie (...)
Wniebowzięcie NMP
15
SIERPNIA
2020
Prawda o Wniebowzięciu Matki Bożej stanowi dogmat naszej wiary, choć formalnie ogłoszony stosunkowo niedawno - przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r. w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus: "...powagą Pana naszego Jezusa Chrystusa, świętych Apostołów Piotra i Pawła i Naszą, ogłaszamy, orzekamy (...)
Msze święte w uroczystość Bożego Ciała
10
CZERWCA
2020
W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Ze względu na panujący stan pandemii oraz zarządzenia biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, w tym roku nie będzie tradycyjnych procesji do czterech ołtarzy ulicami naszych miejscowości. Procesja odbędzie się wokół kośc (...)
Zesłanie Ducha Świętego
30
MAJA
2020
Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Ukazały się im języki jakby z ognia i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym. Dzieje Apostolskie, opowiadając nam o wydarzeniach mających miejsce w dniu Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Ś (...)
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
16
MAJA
2020
18 maja obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.    Dla uczczenia 100. urodzin św. Jana Pawła II wszystkie Anteny Polskiego Radia przygotowały audycje specjalne, powstał serwis dokumentujący pierwszą pielgrzymkę Ojca Świętego do Ojczyzny, emitowane są reportaże i rozmowy ze świadkami życia i po (...)
Tydzień Biblijny
25
KWIETNIA
2020
Zachęta do otwierania Biblii jest aktualna każdego dnia w roku. Przypomina o tym rozpoczynający się w najbliższą niedzielę Tydzień Biblijny oraz inicjatywa z hasztagiem #BibliaNaDziś. W jej ramach Internauci zamieszczają w mediach społecznościowych cytaty z Pisma Świętego, które do nich najbardziej przemawiają w danym dni (...)
Święto Miłosierdzia
18
KWIETNIA
2020
Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośb (...)
Wsparcie parafii - wirtualna taca
17
KWIETNIA
2020
Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo,    Nasza parafia utrzymuję się dzięki Państwa ofiarności. To dzięki Wam drodzy parafianie udało się zrealizować szereg projektów i inwestycji. Z uwagi na panującą sytuację wielu z nas znalazło się w trudnej sytuacji ekonomicznej, nasza parafia również. Od ponad m (...)
Komunikat dot. Pierwszej Komunii Św.
14
KWIETNIA
2020
Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostały w najbliższym czasie odwołane.  Organizacja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w parafiach naszej diecezji ze względu na trwającą pandemię koronawirusa została odwołana. – Zgodnie z  nowym zarządzeniem (...)
Transmisja z poświęcenia pokarmów
10
KWIETNIA
2020
Zapraszamy do wirtualnego uczestnictwa w poświęceniu pokarmów, które znajdą się na wielkanocnym stole.    Wielka Sobota, godz. 12:00 transmisja na facebookowej stronie parafii.  (...)
Wsparcie dla służb zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa
10
KWIETNIA
2020
Szanowni Państwo,  Jako parafia postanowiliśmy zaangażować się w pomoc dla osób zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa. Przede wszystkim chodzi o personel medyczny oraz pozostałe służby mundurowe (wojsko,policja).   Wszystkich, którzy zechcieliby dołączyć do zbiórki na zakup masecz (...)
Modlitwa - błogosławieństwo pokarmów
04
KWIETNIA
2020
Niedziela Zmartwychwstania Śniadanie wielkanocne w rodzinie   Tegoroczne śniadanie wielkanocne, spożywane w czasie epidemii, będzie miało wyjątkowy charakter. Zachęcam, aby w rodzinach wykorzystać ten czas do odprawienia krótkiej liturgii domowej. Tradycyjną święconkę stanowić będą pokarmy pobłogosławione prze (...)
Transmisje mszy św.
04
KWIETNIA
2020
Szanowni Państwo,  Transmisje z jutrzejszej mszy św. o godz. 12.30 będą mogli obejrzeć Państwo na profilu facebookowym naszej parafii oraz na kanale na platformie You Tube. To samo dotyczy obchodów Triduum Paschalnego oraz świąt Zmartwychwstania Pańskiego.   Odnośniki do naszej strony na Facebooku www.f (...)
Zarządzenie Biskupa Diecezjalnego dot. praktyk duszpasterskich
26
MARCA
2020
W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych oraz w nawiązaniu do Wskazań Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca br. oraz Komunikatu przewodniczącego KEP z dnia 24 marca br. zarządzam co następuje: 1. Eucharystia a) Wszyscy wierni mogą skorzystać z dyspensy o (...)
Komunikat Proboszcza
24
MARCA
2020
Szanowni Parafianie, W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski STANEM EPIDEMII, obecnie w Kościele może  przebywać maksymalnie 5 osób (nie licząc sprawujących posługę). Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję Mszy Świętej.   Kochanie Parafianie, proszę - pozostańcie w (...)
Komunikat Przewodniczącego KEP w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń
24
MARCA
2020
Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń   W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie l (...)
Niedziela Laetare
21
MARCA
2020
IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare. Jej nazwa pochodzi od słów antyfony na wejście: „Laetare, Ierusalem…” (Raduj się, Jerozolimo…). „Raduj się, wesel się Jerozolimo”. To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli zważymy na fakt, że właśnie jesteś (...)
Dekret o pogrzebach podczas stanu zagrożenia epidemicznego
17
MARCA
2020
Biorąc pod uwagę nadzwyczajną sytuację związaną z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego, niniejszym – z dniem 18 marca 2020 r. – zarządzam, że w całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uroczystości pogrzebowe należy ograniczyć wyłącznie do jednej stacji (III forma pogrzebu). Stację tę odprawia (...)
Informacja dot. kancelarii parafialnej
14
MARCA
2020
W związku z zaistniałą sytuacją kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA do odwołania. W sprawach pilnych proszę o kontakt tel. 570 282 520. Ks. Tomasz Trębacz     (...)
Słowo Biskupa Diecezjalnego do wiernych
14
MARCA
2020
SŁOWO DO WIERNYCH W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA   W związku z ogłoszeniem w całej Polsce stanu zagrożenia epidemicznego zachodzi konieczność podjęcia odpowiednich środków ostrożności, które przyczynią się do zmniejszenia ryzyka zachorowań. Zachęcam więc wszystkich wiernych do przestrzegania zalece (...)
Komunikat Proboszcza
13
MARCA
2020
Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo, W związku z istniejącą sytuacją STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO w naszym kraju, bardzo proszę o pozostanie w domu. Szczególnie osoby starsze, chore, z podwyższoną temperaturą oraz wszystkie, o których mowa w poniższych komunikatach KEP. Z darem modlitwy i pozdrowieniami dla (...)
Komunikat Biskupa Diecezjalnego w związku z epidemią koronawirusa
12
MARCA
2020
KOMUNIKAT DO WIERNYCH W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA     W związku z rozszerzającą się epidemia nowego koronawirusa zachodzi konieczność podjęcia odpowiednich środków ostrożności, które przyczynią się do zmniejszenia ryzyka zachorowań. Zachęcam więc wszystkich wiernych do przestrzegani (...)
Zarządzenie Rady Stałej KEP w sprawie koronawirusa
12
MARCA
2020
Zarządzenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie koronawirusa   [...]   Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.   1. Mając na uwadze (...)
Komunikat Wojewody Lubuskiego
12
MARCA
2020
Komunikat Wojewody Lubuskiego Pana Władysława Dajczaka dot. koronawirusa.   fot. zachod.pl (...)
Komunikat Przewodniczącego KEP dot. koronawirusa
29
LUTEGO
2020
W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski, zachęcam duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności. W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy – w kościołach i pomieszczeniach parafialnych – przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwr (...)
Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich
28
LUTEGO
2020
Pierwszy piątek Wielkiego Postu przeżywamy w Kościele w Polsce jako Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego: „Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych (...)
Koronawirus - edukacja i rozsądne postępowanie
28
LUTEGO
2020
W związku z pojawieniem się koronawirusa pojawia się wiele zapytań i tez. Chcąc jednak przedstawić Państwu FAKTY odsyłamy do strony internetowej Ministerstwa Zdrowia - www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie">KLIK   Najważniejsze : Często myj ręce Często myj ręce używając mydła i wody, a jeś (...)
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2020
25
LUTEGO
2020
ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO NA WIELKI POST 2020 „W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!” (2 Kor 5, 20)       Drodzy bracia i siostry! Również w tym roku Pan daje nam czas sprzyjający przygotowaniu się do świętowania z odnowionym sercem wielkiej tajemnicy śmierci i zm (...)
Msze św. w Środę Popielcową
25
LUTEGO
2020
Zapraszamy na msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: Jany - godz. 17.00; Przytok - godz. 18.00; Droszków - godz. 19.00. Pamiętajmy o poście ścisłym; wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu. (...)
Duszpastersko-Ekonomiczne podsumowanie 2019 roku
05
STYCZNIA
2020
DUSZPASTERSKO-EKONOMICZNE  PODSUMOWANIE ROKU 2019   II niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia 2020 r.   Kochani Parafianie, Szanowni Państwo,   Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli obfituje w prawdę o Słowie Wcielonym. Syn Boży – Jezus Chrystus, który jest Słowem (...)
Informacja dot. kancelarii parafialnej
02
STYCZNIA
2020
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż kancelaria parafialna w okresie kolędowym tj. do końca stycznia jest NIECZYNNA.  W sprawach PILNYCH prosimy o kontakt tel. 570 282 520 (...)
Boże Narodzenie
24
GRUDNIA
2019
Kochani Parafianie, Szanowni Państwo, Słowo stało się ciałem i zamieszkalo miedzy nami. Z okazji pamiatki narodzenia Chrystusa, naszego Zbawiciela składam Państwu  z serca płynące  życzenia. Błogosławionych , radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku ! ks. Tomasz Tręba (...)
Plan kolędy
21
GRUDNIA
2019
Zamieszczamy plan tegorocznej wizyty duszpasterskiej - kolędy. Dostępny do pobrania na dole strony. (...)
Pasterka
20
GRUDNIA
2019
  „Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu. Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt j (...)
Niedziela Gaudete
14
GRUDNIA
2019
Jutrzejsza niedziela nosi nazwę ,,Gaudete'' to jedna z dwóch niedziel, w których kapłan zakłada do mszy świętej ornat w kolorze różowym.  III Niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest Niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy k (...)
Adwent
30
LISTOPADA
2019
Adwent (z łac. adventus - przyjście, przybycie) to okres w roku liturgicznym, który rozpoczyna się od I Nieszporów niedzieli po sobocie XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego, a kończy przed I Nieszporami uroczystości Narodzenia Pańskiego w wieczór 24 grudnia. Trwa od 23 do 28 dni i obejmuje cztery kolejne niedziele (...)
Uroczystość Jezusa Chrystusa,Króla Wszechświata
23
LISTOPADA
2019
Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić litanię do Najświętszego (...)
Zaduszki Jazzowe - wideorelacja
11
LISTOPADA
2019
Zapraszamy do zapoznania się z wideorelacją tegorocznych Zaduszek Jazzowych, które odbyły się w naszej parafii już po raz czwarty, aby uczcić pamięć muzyków, których już nie ma pośród nas, a którzy swoją twórczością odegrali istotną rolę w świecie kultury.    (...)
Nowe nagłośnienie w kościele parafialnym
26
PAŹDZIERNIKA
2019
Informujemy, iż na portalu zrzutka.pl została otwarta zbiórka funduszy na nowe nagłośnienie do kościoła parafialnego w Przytoku. Wszystkich, którzy zechcieliby poznać szczegóły, bądź wesprzeć nasz projekt zachęcamy do kliknięcia poniżej. (...)
Wypominki
18
PAŹDZIERNIKA
2019
Zbliża się czas wypominek - czas modlitw Kościoła za zmarłych. Poniżej zamieszczamy wzór wypominek do druku. Wśród różnego rodzaju form modlitewnej pamięci o zmarłych szczególne miejsce zajmują wypominki. Jest specjalne nabożeństwo za zmarłych, podczas którego wyczytywana jest lista imion i (...)
Modlitwa w intencji Ojczyzny - program
05
PAŹDZIERNIKA
2019
W najbliższy piątek , 11 października – z postanowienia Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, we wszystkich kościołach parafialnych naszej diecezji odbędą się modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Następnie modlitwa różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu d (...)
Odpust Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela
28
WRZEŚNIA
2019
Kochani Parafianie, Szanowni Państwo !  Z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego w Janach zapraszamy wszystkich Państwa na jutrzejsze uroczystości odpustowe. Mszę świętą w Janach o godz. 9:30 odprawi i homilię wygłosi ks. Marcin Bobowicz - wikariusz w parafii św. Urbana w Zielonej Górze, diecezj (...)
Archaniołowie w Janach
21
WRZEŚNIA
2019
Trzy płaskorzeźby Archaniołów Gabriela, Michała i Rafała trafiły do kościoła w Janach. Wykonawcą płaskorzeźb jest Pan Ryszard Dziadziewicz. Zachęcamy do obejrzenia ich ,,na żywo'', a także fotografiach zamieszczonych TUTAJ Osobom zainteresowanym tematyką anielską polecamy www.pch24.pl/szesc-faktow-o-archan (...)
Lubuscy Piłsudczycy
28
SIERPNIA
2019
Miło nam poinformować, iż z inicjatywy ks. proboszcza Tomasza Trębacza oraz grupy pasjonatów historii i Marszałka Józefa Piłsudskiego utworzony został lubuski oddział Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.  Serdecznie zapraszamy do odwiedzin strony internetowej oddziału www.pilsudczycy.com j (...)
Śp. Adela Donabidowicz
27
SIERPNIA
2019
Informacja o pogrzebie śp. Adeli Donabidowicz - mamy ks. dziekana Mirosława Donabidowicza.   (...)
Odpust parafialny - fotorelacja
16
SIERPNIA
2019
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wczorajszych uroczystości odpustowych. KLIK (...)
Wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża
09
SIERPNIA
2019
Dziś wspominamy św. Terese Benedykte od Krzyża - patronkę Europy.  Edyta Stein urodziła się we Wrocławiu 12 października 1891 roku. W roku 1911 rozpoczęła studia uniwersyteckie we Wrocławiu, kontynuując je następnie w Getyndze u znanego filozofa Edmunda Husserla. Straciwszy wcześnie wiarę, szczerze szukała prawdy i (...)
Święto Przemienienia Pańskiego
06
SIERPNIA
2019
Dziś Kościół obchodzi Święto Przemienienia Pańskiego. Liturgia tego dnia wspomina opisane w ewangeliach wydarzenie, przez które Chrystus objawił swoje bóstwo. Przemienienie Pańskie - co to za święto? Czytany w liturgii ewangeliczny opis Przemienienia Pańskiego pełen jest znaczeń symbolicznych: gó (...)
Wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących
25
LIPCA
2019
Święty Krzysztof, patron kierowców i podróżujących jest jednym z tych świętych, o których niewiele wiemy, większość informacji czerpiemy z podań i legend. Z pewnością był on jednak postacią historyczną. Wiadomo, że pochodził z Azji Mniejszej, prawdopodobnie z prowincji rzymskiej Licji – dzisiejsza T (...)
Przedsionek Raju 2019
08
CZERWCA
2019
Szanowni Panstwo !  Serdecznie zapraszamy na koncert w ramach tegorocznego Przedsionka Raju. Kosciół parafialny w Przytoku. Sobota, 15 czerwca, godz. 19.00  Zapowiada  się dobra uczta dla ucha i dla ducha... Wstęp wolny.   (...)
Pielgrzymka do Włoch
23
MAJA
2019
Szanowni Państwo, Poniżej zamieszczamy program pielgrzymki do Włoch organizowanej przez naszą parafie.   Pielgrzymka do WŁOCH – 11 dni                       Bogaty program zwiedzania: Spiazzi, Cascia, Rocca (...)
Wrażliwość i odpowiedzialność - Słowo biskupów do wiernych
23
MAJA
2019
  WRAŻLIWOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ   Słowo biskupów do wiernych Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza (Mk 9, 42) Drogie Siostry i drodzy Bracia! W ostatnim czasie wsp&oacu (...)
99. rocznica urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II
18
MAJA
2019
Dziś przypada 99. rocznica urodzin Ojca Św. Jana Pawła II.  Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 w Wadowicach, niedaleko Krakowa jako drugie z trójki dzieci Karola i Emilii Kaczorowskiej. Jego rodzeństwo dość szybko zmarło, wcześnie też osierociła go matka. Karol Wojtyła rozpoczął studia polonistyczne na (...)
III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
05
MAJA
2019
Pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12), w niedzielę 5 maja, będziemy obchodzić III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady (...)
Jubileuszowy odpust w Droszkowie
04
MAJA
2019
3 maja 2019 r. z racji przypadającej uroczystości NMP Królowej Polski w kościele filialnym w Droszkowie odbyła się uroczysta msza święta.  Eucharystii przewodniczył Proboszcz - ks. dr Tomasz Trębacz w ofiarowanym przez ks. biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskigo ornacie maryjnym. Homilię wygłosił ks. kan. prof. (...)
Uroczystości w Droszkowie pod przewodnictwem ks. bpa T. Lityńskiego
04
MAJA
2019
Bp Tadeusz Lityński 2 maja poświęcił rzeźbę ołtarza głównego symbolizującą biblijny motyw winnego krzewu jak również udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym. Podczas uroczystej mszy świętej ks. proboszcz dr Tomasz Trębacz podkreślił zaangażowanie parafian w budowę świątyni przed trzema de (...)
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
03
MAJA
2019
Uroczystość została ustanowiona na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. Oficjalnie święto obchodzone jest od 1923 r. W 1920 r. zatwierdził je dla Kościoła w Polsce papież Benedykt XV. Po reformie liturgicznej w 1969 r. święto zostało podniesione do rangi uroczystości. Święto wyra (...)
Montaż ołtarza głównego w Droszkowie - fotorelacja
03
MAJA
2019
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z procesu montażu ołtarza głównego w kościele filialnym w Droszkowie. KLIK (...)
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
02
MAJA
2019
Dzień Flagi RP to jedno z najmłodszych świąt państwowych w Polsce - zostało ustanowione w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.  Data święta flagi nie jest przypadkowa i ma swoje uzasadnienie historyczne. Jedno z nich to fakt, że 2 maja 1945 roku polscy (...)
Poświęcenie ołtarza i ambonki w Janach
01
MAJA
2019
W niedziele, 21 kwietnia odbyło się poświęcenie nowego ołtarza i ambonki w kościele w Janach. W ołtarzu umieszczone zostały relikwie św. Jose Sanchez Del Rio - młodego męczennika.  Fotogaleria : KLIK José urodził się 28 marca 1913 w miasteczku Sahuayo w środkowomeksykańskim stanie Michoacán jako czwarte (...)
Zaproszenie proboszcza parafii na uroczcystości jubileuszowe w Droszkowie
24
KWIETNIA
2019
Szanowni Państwo,  Rok 2019 w parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Przytoku jest szczególnie radosnym czasem. Przeżywamy bowiem Jubileusz 30-lecia istnienia kościoła filialnego w Droszkowie. To wyjątkowa okazja, aby podziękować Opatrzności za to miejsce modlitwy, za ludzi, którzy zainicjowali jego budowę, w (...)
Chrystus zmartwychwstał !
21
KWIETNIA
2019
Kochani Parafianie !  Jezus Zmartwychwstał, On żyje - pozostał z nami, aby wzmacniać swój lud w drodze ku życiu wiecznemu, abyśmy nawet w najtrudniejszych momentach naszej indywidualnej i społecznej egzystencji nie tracili nadziei i z ufnością patrzyli w przyszłość. Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie prowad (...)
Wielka Sobota
19
KWIETNIA
2019
Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. Według Tradycji apostołowie rozpierzchli się po śmierci Jezusa, a jedyną osobą, która wytrwała w wierze, była Bogurodzica. Dlatego też każda sobota jest w Kościele dniem maryjnym. Po śmierci krzyżowej i złożen (...)
Wielki Piątek
18
KWIETNIA
2019
Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego charakteryzującym się zadumą nad męką i śmiercią Chrystusa, skupieniem, powagą, wzmożoną pobożnością i gorliwością praktyk religijnych. Jest to jeden z dwóch dni w roku (drugim jest Popielec), w których obowiązuje post ścisły polegający na (...)
Wielki Czwartek
17
KWIETNIA
2019
Od Wielkiego Czwartku Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Liturgia uobecnia Ostatnią Wieczerzę, ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa. We wszystkich kościołach katedralnych biskup diecezjalny wraz z kap (...)
Nowy ołtarz i pulpit w kościele filialnym w Janach
17
KWIETNIA
2019
Przedstawiamy Państwu nowy ołtarz i pulpit, który wykonał Pan R. Dziadziewicz z Jan. Serdecznie dziękujemy !          (...)
Renowacja naczyń liturgicznych
17
KWIETNIA
2019
Miło nam poinformować o renowacji kielicha oraz puszki z kościoła filialnego w Janach. Zdjęcia przed i po renowacji załączamy poniżej.   (...)
Program Świętego Triduum Paschalnego
13
KWIETNIA
2019
ŚWIĘTE  TRIDUUM PASCHALNE A.D. 2019     WIELKI CZWARTEK                             18.30 – Liturgia Mszy Wieczerzy Pańskiej   Ador (...)
Niedziela Palmowa
13
KWIETNIA
2019
Jutro Niedziela Palmowa. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: "Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię (...)
Związek Piłsudczyków RP
24
MARCA
2019
Szanowni Państwo,  Miło nam poinformować, iż z inicjatywy pasjonatów historii jak i osoby marszałka J. Piłsudskiego powstała inicjatywa utworzenia Lubuskiego Oddziału Związku Piłsudczyków RP. Jest to organizacja apolityczna. Do głównych celów Związku Piłsudczyków RP należą pielę (...)
Popielec
05
MARCA
2019
Serdecznie zapraszamy na mszę św. w środę popielcową. Porządek mszy św. jest następujący : 17.00 Jany 18.00 Przytok 19:00 Droszków  (...)
Wizualizacja ołtarza w Droszkowie
23
LUTEGO
2019
Przedstawiamy Państwu wizualizację ołtarza w kościele filialnym w Droszkowie.  (...)
Peregrynacja obrazu św. Józefa
21
LUTEGO
2019
    „Milczeć, walczyć, kochać!” – to hasło przewodnie peregrynacji kopii obrazu św. Józefa z narodowego sanktuarium w Kaliszu, która rozpocznie się już 8 marca. Zobacz, gdzie i kiedy trafi obraz.p> Kalendarium peregrynacji obrazu z sanktuarium św. Józefa w Kalis (...)
Znaleziono telefon komórkowy
05
LUTEGO
2019
W pobliżu kościoła parafialnego w Przytoku znaleziono telefon komórkowy.  Telefon został przekazany jednostce policji przy Os. Pomorskim.  (...)
Dzień Judaizmu
17
STYCZNIA
2019
  Pod hasłem z Księgi Proroka Ozeasza „Nie przychodzę, żeby zatracać” obchodzony będzie 17 stycznia XXII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Centralne obchody odbędą się w Łodzi, gdzie – jak przypomniał bp Rafał Markowski – powstało największe, po warszawskim, żydowskie getto. „Po (...)
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
17
STYCZNIA
2019
„Dąż do sprawiedliwości” – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotowali chrześcijanie z Indonezji. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia. To czas, gdy chrześcijanie różn (...)
Nowy Rok
01
STYCZNIA
2019
Szanowni Państwo mamy już Nowy Rok. Na każdy dzień tego roku życzę Państwu Bożego błogosławieństwa jak również pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.  Ks. Tomasz Trębacz Proboszcz (...)
Duszpasterskie, ekonomiczne i gospodarcze podsumowanie roku 2018
30
GRUDNIA
2018
DUSZPASTERSKIE EKONOMICZNE I GOSPODARCZE  PODSUMOWANIE ROKU 2018 W PARAFII PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP W PRZYTOKU     Wstęp   Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo,   Dobiega końca rok 2018. Za kilka godzin powitamy nowy 2019 r. Trwamy jeszcze w radości Bożego Narodzenia. Pierw (...)
Plan kolędy
23
GRUDNIA
2018
Szanowni Państwo, przedstawiamy plan kolędy. (...)
Konferencje o. Wacława Oszajcy SJ
20
GRUDNIA
2018
Zachęcamy do obejrzenia konferencji o. Wacława Oszajcy SJ wygłoszonych podczas tegorocznych rekolekcji adwentowych w naszej parafii.  www.youtube.com/watch?v=QJZRU07CxDE&t=43s">DZIEŃ I  www.youtube.com/watch?v=fTPMu9PFgug&t=3s">DZIEŃ II  www.youtube.com/watch?v=vOtGu0zw_XI&t=1s">DZIEŃ III (...)
Program Rekolekcji Adwentowych
10
GRUDNIA
2018
Poniżej przedstawiamy szczegółowy program tegorocznych rekolekcji.  (...)
Adwent
01
GRUDNIA
2018
Czym jest Adwent?   W drugim suplemencie do katechizmu opublikowanego przez św. Piusa X w 1912 roku (Krótkie uwagi o świętach chrześcijańskich) znajdziemy taką wzmiankę: „Adwent obejmuje cztery tygodnie przed 25 grudnia” oraz jest „modlitewnym przygotowaniem” do Świąt Bożego Narodzen (...)
Świece Caritas
01
GRUDNIA
2018
Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Nabywając świecę małą w cenie 6 zł., lub dużą w cenie 13 zł wspierasz Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece do nabycia w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.   (...)
Opłatki wigilijne
01
GRUDNIA
2018
Poświęcone opłatki na wigilijny stół można nabyć w zakrystii po każdej mszy św. Będą one także rozprowadzane po terenie naszej parafii przez upoważnione do tego osoby. Opłatek to symbol miłości a także wyraz łączności z lokalnym Kościołem i wspólnotą parafialną. (...)
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
24
LISTOPADA
2018
25 listopada obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Nakazał wtedy, aby we wszystkich kościołach tego dnia po główn (...)
Lekcja Judaizmu
22
LISTOPADA
2018
W najbliższy piątek, 23.11 w ramach Grupy Biblijnej zostanie zorganizowana ,,Lekcja Judaizmu'' podczas której dowiedzą się Państwo m.in. jakie święta obchodzą Żydzi. Piątek, 23.11  godz. 19.00  Parafialne Centrum Duszpasterskie Serdecznie zapraszamy !   (...)
Święto Niepodległości
11
LISTOPADA
2018
  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopad (...)
Zaduszki Muzyczne - Fotorelacja
09
LISTOPADA
2018
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznego koncertu w ramach projektu ,,Zaduszki Muzyczne'' KLIK (...)
Zaduszki Muzyczne
25
PAŹDZIERNIKA
2018
Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Zaduszki Muzyczne, które odbędą się 4.11 w kościele parafialnym w Przytoku.  (...)
Zaproszenie dla najmłodszych
20
PAŹDZIERNIKA
2018
Drodzy Państwo, serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych parafian na Bal Wszystkich Świętych ! (...)
Remont organów
19
PAŹDZIERNIKA
2018
Miło nam poinformować, iż wczoraj rozpoczął się pierwszy etap remontu zabytkowych organów piszczałkowych wybitnego organmistrza - C.F. Buckowa w naszym kościele parafialnym. Organy zostały zbudowane w 1835 r.  Posiadają 12 głosów. Ich budowa i brzmienie są charakterystyczne dla wczesnego romantyzmu i posi (...)
Kartka wypominkowa
17
PAŹDZIERNIKA
2018
Szanowni Państwo, Zamieszczamy szablon kartek wypominkowych, które mogą Państwo wydrukować i wypisać w swoich domach. (...)
Zaproszenie na odpust w Janach
27
WRZEŚNIA
2018
Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczystości odpustowe w kościele filialnym pw. św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Janach. Msza św. odpustowa rozpocznie się 30 września o godz. 9:30. Po mszy św. zapraszamy na słodki poczęstunek.  (...)
5 rocznica śmierci ks. Józefa Pogorzelskiego
22
WRZEŚNIA
2018
Jutro, 23 września przypada 5. rocznica śmierci ks. Józefa Pogorzelskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... (...)
Prośba o pomoc !
06
WRZEŚNIA
2018
Kochani Parafianie, Szanowni Państwo!  1 września br. w Droszkowie pożar zniszczył dom Państwa Kosiór.  Dom nie nadaje się do zamieszkania. Potrzeba kapitalnego remontu. Dlatego ponownie apelujemy o pomoc. W najbliższą niedzielę w każdym z kościołów w parafii Przytok, po każdej Mszy św. będzie zbi&oacut (...)
Zdjęcie z uroczystości odpustowych
06
WRZEŚNIA
2018
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości odpustowych w Przytoku. Mogą Państwo zrobić to klikając TUTAJ   (...)
Wystawa kolekcji Generałowie.PL
01
WRZEŚNIA
2018
Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległość od 15 sierpnia w naszym kościele trwa wystawa unikalnej kolekcji generalskich artefaktów. Jutro, 2 września zostanie otwarta jej druga edycja. Wszystkich Państwa, którzy nie mieli okazji obejrzeć tej ciekawej ekspozycji serdecznie zapraszamy.  (...)
Podziękowanie
18
SIERPNIA
2018
Kochani Parafianie, Szanowni Państwo.  Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowych w naszej parafii. Za wspólną modlitwę, troskę, klimat jaki tworzycie. Dziękuję Pielgrzymom z parafii w Zawadzie, przybyłym Gościom i wszystkim za obecność i udział w radości Wniebowziętej. (...)
o. Wacław Oszajca SJ poprowadzi tegoroczne rekolekcje adwentowe !
04
SIERPNIA
2018
Miło nam poinformować Państwa, iż tegoroczne rekolekcje adwentowe w dniach 16-18 grudnia poprowadzi o. Wacław Oszajca - Jezuita.    (...)
74. rocznica Powstania Warszawskiego
01
SIERPNIA
2018
Dziś przypada 74. rocznica Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swe życie za naszą Ojczyznę.  (...)
Wystawa z okazji Święta Wojska Polskiego
29
LIPCA
2018
15 sierpnia z okazji Święta Wojska Polskiego zostanie zorganizowana wystawa prywatnej kolekcji generalskich artefaktów. Na wystawie zobaczą Państwo współczesne i zabytkowe sorty mundurowe, odznaczenia oraz wiele innych unikalnych pamiątek.  Otwarcie wystawy nastąpi po zakończeniu mszy św. odpust (...)
Przedsionek Raju 2018
28
LIPCA
2018
Serdecznie zapraszamy na koncert w ramach VII edycji cyklu „Przedsionek Raju”. Pan Michał Gondko wykona utwory na lutnię autorów rozmaitych.  2 sierpnia ,  godz. 19.00 - kościół parafialny w Przytoku Wstęp wolny. (...)
Grupa Biblijna
21
LIPCA
2018
Miło nam poinformować, iż z początkiem września swoją działalność w naszej parafii rozpocznie grupa biblijna. Propozycję jej oferty przedstawiamy poniżej. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny.  (...)
Święto św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
11
LIPCA
2018
Módl się i pracuj – Ora et labora. Bądź przekonany, według słów apostoła, że Bóg nigdy nikogo nad jego siły nie doświadcza, a jeśli na wzór Świętych będziesz toczył walkę przeciw pokusom, zostaniesz zawsze zwycięzcą." Święty Benedykt z Nursji, San Benedetto da Norcia, (ur. ok. 480, zm. (...)
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
23
CZERWCA
2018
24  czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.  Jak czytamy na kartach Nowego Testamentu, św. Jan Chrzciciel urodził się pół roku przed Jezusem w Judei, w mieście Aim Karim leżącym ok. 7 km od Jerozolimy. Był on synem żydowskiego kapłana Zachariasza i Elżbiety, która była krewną Ma (...)
Marsz dla Życia i Rodziny
08
CZERWCA
2018
  Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsze mają pozytywny, radosny i afirmatywn (...)
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
06
CZERWCA
2018
8 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.To ważne wydarzenie w Kościele na świecie.  Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa Kościół katolicki obchodzi w piątek po oktawie Bożego Ciała. Z inicjatywy papieskiej jest to także dzień modlitw o świętość kapłanów.     (...)
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
26
MAJA
2018
W najbliższy czwartek, 31 maja obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczystość ta (zwana również Bożym Ciałem) jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciał (...)
Uroczystość Najświętszej Trójcy
25
MAJA
2018
Wiara w jednego Boga w trzech Osobach jest jednym z najbardziej specyficznych elementów chrześcijaństwa. Żadna inna religia tej tajemnicy nie podaje do wierzenia. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem naszej wiary. Samym ludzkim rozumem nie doszlibyśmy do tej prawdy. Objawił nam to Jezus Chrystus. Jest wiele miejs (...)
Zakończenie prac remontowych w Droszkowie
25
MAJA
2018
Miło nam poinformować Państwa o zakończeniu prac remontowych w kościele filialnym w Droszkowie. Dzięki pomocy ludzi o wielkim sercu udało się wymalować kościół i prezbiterium, przebudować ołtarz główny, wymienić oświetlenie kościoła i prezbiterium, wymienić okno w zakrystii oraz uszczelnić witraże.Umieszczono ta (...)
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
18
MAJA
2018
W tym roku uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy 20 maja. Tym samym świętuje swoje narodziny, bo w tym dniu, jak pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, grono Apostołów zostało "uzbrojone mocą z wysoka" a Duch Święty czyni z odkupionych przez Chrystusa jeden organizm - wspólnotę. N (...)
Wniebowstąpienie Pańskie
12
MAJA
2018
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Wniebowstąpienie Pańskie. To chrześcijańskie święto upamiętniające wstąpienie do nieba zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa w 40. dniu od zmartwychwstania. Po swoim zmartwychwstaniu Jezus przebywał wśród uczniów, po czym Apostołowie udali się na Górę Oliwną, gdzie w ic (...)
Pierwsza Komunia Święta
05
MAJA
2018
W najbliższą niedzielę nasi najmłodsi parafianie przystąpią do I Komunii Świętej. Pamiętajmy o nich w tym dniu w sposób szczególny. Przy tej okazji warto uświadomić sobie co, a właściwie kto jest najważniejszy.  Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i dla jego rodziców szansa na przeżycie wielkiego (...)
Uroczystości odpustowe w Droszkowie
04
MAJA
2018
W dniu wczorajszym, 3 maja świętowaliśmy wspólnie w Droszkowie odpust Matki Bożej Królowej Polski. Uroczystej mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Paweł Sztyber - wikariusz parafii św. Franciszka z Asyżu w Strzelcach Krajeńskich. Po mszy świętej odbył się piknik parafialny, w ramach którego wspólnie (...)
Niedziela Dobrego Pasterza
21
KWIETNIA
2018
Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana – to tytuł tegorocznego orędzia Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy go obchodzić już po raz 55. W tym dniu wierni modlą się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowaneg (...)
Parafialne Centrum Duszpasterskie
14
KWIETNIA
2018
Miło nam poinformować o idei utworzenia Parafialnego Centrum Duszpasterskiego. Na centrum składają się : - Sala konferencyjna (na 30 osób)  - Sala bankietowa (na 40 osób) - Sala bankietowa o podwyższonym standarcie (na 28 osób) Pomieszczenia te zostały przystosowane na wszelkie impre (...)
Tydzień Biblijny
14
KWIETNIA
2018
Pod hasłem „Weźmijcie Pismo Święte” w niedzielę 15 kwietnia będziemy obchodzić II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. Przedm (...)
Niedziela Miłosierdzia Bożego
06
KWIETNIA
2018
W najbliższą niedzielą obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia.  Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985 (...)
Chrystus Zmartwychwstał !
01
KWIETNIA
2018
Kochani Parafianie, Szanowni Państwo !  Niech ten czas Zmartwychwstania Pańskiego będzie dla nas źródłem radości i nowego życia, źródłem odwagi do tego, abyśmy tą miłością i tym życiem dzielili się z innymi. Byśmy stawali ponad wszelkimi podziałami. Wszystkim życzę błogosławionych, dobrych, radosnych, pe (...)
Wielki Piątek
30
MARCA
2018
Pasją Chrystusa jest Ojciec i człowiek, a właściwie miłość do Ojca i miłość do człowieka, każdego człowieka, najbardziej zaś do tego, który najmocniej jest spragniony i potrzebuje miłości i miłosierdzia.  Chrystus wydaje się na mękę z miłości do Ojca i do nas, oddaje życie po to, żeby miłość Ojca dotarła do nas. &bdq (...)
Wielki Czwartek
29
MARCA
2018
Wielki Czwartek staje się zapowiedzią wypełnienia daru Chrystusa dla Ojca i dla każdego człowieka. Jezus wie, że właśnie nadeszła ta godzina. I wiedząc, że zostanie porzucony, zdradzony i zamordowany, sprasza uczniów na radosną ucztę. Chociaż cierpi, pokazuje że miłość jest piękniejsza i większa od poniesionej ofiary. (...)
Liturgia Wieczerzy Pańskiej - fotorelacja
29
MARCA
2018
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z Liturgii Wieczerzy Pańskiej, którą celebrowali proboszcz parafii  ks. dr Tomasz Trębacz oraz zaprzyjaźniony z parafią ks. dr hab. Robert Kufel.  GALERIA (...)
Niedziela Palmowa
24
MARCA
2018
Jutro obchodzić będziemy Niedzielę Palmową.  Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: "Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, kt&oacu (...)
Triduum Paschalne - program
24
MARCA
2018
ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE Kościół parafialny w Przytoku   Wielki Czwartek - 29 marca 2018 r. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji zwanej Ciemnicą i adoracja do godz. 23.00  Porządek adoracji dla grup parafialny (...)
Konferencje o. Macieja Zięby OP
22
MARCA
2018
Zachęcamy do wysłuchania konferencji o. Macieja Zięby OP wygłoszonych podczas  rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.   Dzień I : www.youtube.com/watch?v=A2A5BRkvZIg&t=1s">https://www.youtube.com/watch?v=A2A5BRkvZIg&t=1s Dzień II : www.youtube.com/watch?v=pWVkzBfiLb4&feature=youtu.be (...)
Program pielgrzymki do Ziemi Świętej
18
MARCA
2018
Zachęcamy do zapoznania się z programem pielgrzymki do Ziemi Świętej organizowanej przez naszą parafie w dniach 8-15 października br.    (...)
Program pielgrzymki do Wilna
18
MARCA
2018
Zachęcamy do zapoznania się z programem pielgrzymki organizowanej przez naszą parafie do Wilna.  (...)
Po co Kościół ? - audiobook
17
MARCA
2018
Podczas rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez o. Macieja Ziębę OP można będzie nabyć audiobook ,,Po co Kościół ?''  O Maciej Zięba OP opowiada: - Jak odszedł… i wrócił do Kościoła. - Czym jest Kościół? - Co to znaczy, że Kościół jest „czystą prostytutką”? (...)
Krzyż się nie chwieje. Medytacje drogi krzyżowej o. Macieja Zięby OP
17
MARCA
2018
Krzyż się nie chwieje to medytacje drogi krzyżowej autorstwa Macieja Zięby OP – dominikanina, filozofa i teologa, znawcy katolickiej nauki społecznej. Dotykają naszej codzienności, pokazując zarazem jej ponadczasowy wymiar. Inspirują, prowokują do autorefleksji. Szczególną wartość, zarówno historyczną, jak (...)
Gorzkie Żale
09
MARCA
2018
Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale, które odbywają się  w kościele parafialnym w Przytoku. Niedziela godz. 16.30. Po nabożeństwie ucałowanie Relikwii Drzewa Krzyża Świętego". (...)
Wielkanocna Akcja Caritas
09
MARCA
2018
Wielkanocna Akcja Caritas. Świeca jest swoistą cegiełką na pomoc rodzinom w Syrii w Aleppo. Nabyć ją można od niedzieli po każdej Mszy św. w Kościele. Koszt : 15 zł.  (...)
Rekolekcje z o. Maciejem Ziębą OP
05
MARCA
2018
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzi o. Maciej Zięba OP. Temat przewodni rekolekcji : Po co Kościół ?  o. Maciej Zięba jest znanym i cenionym teologiem i publicystą. W latach 1998-2006 był Prowincjałem Polskiej Prowincji Dominikan&oac (...)
Dołącz do akcji Więcej niż 5 minut -  Pomóż prześladowanym chrześcijanom
21
LUTEGO
2018
Ojcowie Trynitarze z Krakowa wraz młodzieżą z działającego przy klasztorze duszpasterstwa zorganizowali ciekawą akcję, do której chcemy Państwa zachęcić.    WIĘCEJ NIŻ 5 MINUT   Celem akcji jest realna pomoc chrześcijanom prześladowanym z powodu wiary. Statystyki są przerażające. Średnio (...)
List pasterski Biskupa Diecezjalnego na Wielki Post
17
LUTEGO
2018
LIST PASTERSKI Biskupa zielonogórsko-gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego na Wielki Post 2018 roku Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie! Tegoroczna Środa Popielcowa zbiegła się z Dniem Zakochanych, któremu patronuje święty Walenty. Pojawiły się kolejki w kwiaciarniach i sklepach z upominkami, zapełniły się stol (...)
Wielki Post
10
LUTEGO
2018
  W Środę Popielcową katolicy rozpoczynają czterdziestodniowy post. Liczba 40 stanowi w Piśmie Świętym wyraz pewnej dłuższej całości, czasu przeznaczonego na jakieś konkretne zadanie człowieka lub zbawcze działanie Boga. W Wielkim Poście Kościół odczytuje i przeżywa nie tylko czterdzieści dni spędzo (...)
Orędzie Papieża Franciszka na XXVI Światowy Dzień Chorego
09
LUTEGO
2018
Mater Ecclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”.  I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27)    Drodzy Bracia i Siostry!  Posługa, jaką Kościół niesie chorym i osobom, które się nimi opiekują, musi być kontynuowana z wciąż odnawianą ene (...)
XXVI Światowy Dzień Chorego
09
LUTEGO
2018
  11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego.  Na każdy Dzień Chorego Ojciec Święty kieruje orędzie, apelując o podjęcie współpracy pomiędzy narodami biednymi i bogatymi, mającej na celu ochronę zdrowia i życia ludzkiego. W każdym orędziu Ojciec Święty broni życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W tego (...)
Święto Ofiarowania Pańskiego
01
LUTEGO
2018
2 lutego Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego.  Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej.  W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia przypada także Dnia Życia Konsekrowane (...)
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu
27
STYCZNIA
2018
Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu jest wyzwaniem, moralnym nakazem. Musimy zrobić wszystko, by już nigdy kart historii nie rozcinano nożem Kaina, a świat stał się domem dla wszystkich ludzi. Zapalmy na znak pamięci świece w oknach 27 stycznia 2018 o godz. 18.00.   Gołda Tencer - Fundacja Shalom Bp. Tadeusz Lit (...)
Pomoc dla Zuzi Milewskiej - pilne
22
STYCZNIA
2018
Mili Państwo, w najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek dla naszej małej parafianki - Zuzi Milewskiej. Zuzia choruje na zespół Retta. Prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc - to nasz chrześcijański obowiązek !    Trochę o Zuzi...  Zuzia do pewnego czasu była zdrowym, po (...)
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
20
STYCZNIA
2018
Mili Państwo,  W najbliższych dniach obchodzić będziemy Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Warto pamiętać o naszych babciach i dziadkach - o tych żyjących i o tych, którzy odeszli.  Wszystkim Państwu, którzy mają już swoje wnuki składamy najlepsze życzenia !    (...)
Dzień Judaizmu
15
STYCZNIA
2018
Kościół katolicki w Polsce od 21 lat obchodzi 17 stycznia Dzień Judaizmu. Z tej okazji Klub Tygodnika Powszechnego w Zielonej Górze organizuje spotkanie zatytułowane ,,Niech pozna brat brata swego'' To dobra okazja aby porozmawiać ze „starszymi” i „młodszymi” braćmi (...)
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
14
STYCZNIA
2018
Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach (...)
Św. Stanisław Kostka - Patron nowego roku liturgicznego
13
STYCZNIA
2018
LIST EPISKOPATU POLSKI  NA ROK ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!  Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, (...)
26. Finał  WOŚP
12
STYCZNIA
2018
26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarzą (...)
Święto Chrztu Pańskiego
07
STYCZNIA
2018
Dzisiejsze święto jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie.  Każdego roku liturgicznego okres Bożego Narodzenia kończy się Świętem Chrztu Pańskiego. Kościół celebruje w tym dniu przyjęcie chrztu przez samego Jezusa z rąk Jana Chrzciciela. Jezus, będąc już dorosłym mężczyzną, w wieku 30 lat, poddaje się trad (...)
Uroczystość Objawienia Pańskiego
06
STYCZNIA
2018
Dziś obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego zwane potocznie świętem ,,Trzech Króli''  Jest to jedno z najstarszych Świąt chrześcijańskich. Było obchodzone dużo wcześniej niż Święta Bożego Narodzenia. W naszej świadomości bardziej utrwaliła się nazwa Świeto Trzech Króli. Ma to związek z histo (...)
Jak prawidłowo opisać drzwi na Trzech Króli ?
05
STYCZNIA
2018
Co roku pojawia się ten sam dylemat jak właściwie opisać drzwi naszych domów poświęconą kredą ?  Najczęściej spotykamy napis K+M+B oraz dany rok. Jeśli sądzą Państwo, że K+M+B, które piszemy na drzwiach naszych domów oznacza imiona Trzech Króli, to niestety są Państwo w błędzie. Prawidło (...)
VII Lubuski Orszak Trzech Króli
05
STYCZNIA
2018
Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w VII Lubuskim Orszaku Trzech Króli.      (...)
Nowy Rok
01
STYCZNIA
2018
Szanowni Państwo,  Wszystkiego co najlepsze w  Nowym Roku ! Pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, zdrowia, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego, 2018 roku.  Ks. Tomasz Trębacz   (...)
Podsumowanie roku 2017
31
GRUDNIA
2017
Duszpastersko-ekonomiczno-gospodarcze podsumowanie roku 2017   Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo !  Pierwsza niedziela po Narodzeniu Pańskim jest Świętem Świętej Rodziny. Zatrzymujemy się dziś przy szopce, by kontemplować Jezusa narodzonego w rodzinie. Jest to także dobra sposobność do postawienia sobie p (...)
Plan kolędy - aktualizacja
30
GRUDNIA
2017
PLAN  KOLĘDY  2017/2018 r. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30; w sobotę od godz. 12.00   JANY    27 grudnia (środa) - Jany nr 1-20 28 grudnia (czwartek) - Jany nr 21-41 29 grudnia (piątek) - Jany nr 42 do końca.  30 grudnia (sobota) - Stożne, Prz (...)
Niedziela Świętej Rodziny
29
GRUDNIA
2017
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto świętej Rodziny. Zaczęto je obchodzić w różnych krajach i diecezjach od wieku XVIII. Po raz pierwszy ustanowił je 4 listopada 1684 r. w Kanadzie, za aprobatą papieża Aleksandra VII, biskup Francois Montmorency-Laval. Na stałe do liturgii wprowadzono je za pontyfikatu papież (...)
Wizyta duszpasterska
28
GRUDNIA
2017
Wczoraj rozpoczęliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędami. Przy tej okazji warto odpowiednio przygotować się na przyjście duszpasterza parafii w odpowiedni sposób.  Dobrym do tego jest artykuł z portalu Deon.pl, który publikujemy poniżej :  Chrześcijanie, którzy przyjmują kapłana z wizytą du (...)
Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
26
GRUDNIA
2017
W dniu dzisiejszym obchodzimy święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Św. Szczepan urodził się w Jerozolimie, był Żydem, jednym z siedmiu diakonów (obok Filipa, Prochora, Nikanora, Tymona, Parmenasa i Mikołaja), wymienionych w Piśmie Świętym, których wybrano, by pomagali apostołom w prowadzeniu działalno (...)
Boże Narodzenie
24
GRUDNIA
2017
Maryja „porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie” (Łk 2, 7). Tymi prostymi, ale jasnymi słowami Łukasz prowadzi nas ku istocie tej świętej nocy: Maryja wydała na świat, dała nam Światło. Jest to prosta opowieść, by zanurzyć nas w wydarz (...)
IV Niedziela Adwentu
23
GRUDNIA
2017
  Boże Narodzenie już blisko. Jutro ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. Boże Narodzenie to okazja do rodzinnych spotkań, do wspomnień, do ciepłych rozmów, wspólnego śpiewu kolęd. Cieszymy się obecnością przyjaciół i krewnych, z którymi widujemy się tylko sporadycznie. To przedz (...)
Życzenia świąteczne
22
GRUDNIA
2017
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji słowo do parafian skierował proboszcz - ks. Tomasz Trębacz.    (...)
Spotkanie opłatkowe w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii
20
GRUDNIA
2017
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie opłatkowe w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Przytoku. Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia : FOTO (...)
III Dzień rekolekcji z o. Pawłem Gużyńskim OP
19
GRUDNIA
2017
Zachęcamy do odłuchania konferencji o. Pawła Gużyńskiego OP z trzeciego dnia rekolekcji adwentowych w naszej parafii.  (...)
Raport termowizyjny
18
GRUDNIA
2017
  Szanowni Państwo, Informujemy, iż inwestycja zamontowania ogrzewania w kościele parafialnym dobiegła końca. Poniżej publikujemy dwa raporty termowizyjne obrazujące obszar działania - ogrzewania kościoła przez promienniki.  Raport 1 - widoczna różnica temperatur osoby siedzącej w ławce i ławek jeszcze (...)
II Dzień rekolekcji z o. Pawłem Gużyńskim OP
18
GRUDNIA
2017
Zachęcamy do odłuchania konferencji o. Pawła Gużyńskiego OP z drugiego dnia rekolekcji adwentowych w naszej parafii.    (...)
III Niedziela Adwentu - Gaudete
17
GRUDNIA
2017
III niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest Niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Pierwszy dzień naszych parafialnych rekolekcji, które prowadzi dominikanin - o. Paweł Gużyński. Czasem nazywa się ją również „Niedzielą różową” gdyż jest to jeden z dwóch dni w roku, (...)
I Dzień rekolekcji z o. Pawłem Gużyńskim OP
17
GRUDNIA
2017
Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe prowadzone przez o. Pawła Gużyńskiego OP.  Zachęcamy do odłuchania wczorajszej konferencji.    (...)
Nowe szaty liturgiczne dla kościołów filialnych
17
GRUDNIA
2017
W ostatnich dniach zakupiliśmy dwa zestawy szat liturgicznych do kościołów filialnych w Droszkowie i w Janach. 10 ornatów w kolorze białym, zielonym, czerwonym, fioletowym oraz różowym wykonała dla naszej parafii firma Weg-Tor z Torunia (http://www.weg-tor.pl). Do kościoła flialnego w Janach zostały t (...)
Montaż ogrzewania w kościele parafialnym
14
GRUDNIA
2017
W dniu wczorajszym rozpoczął się montaż ogrzewania w kościele parafialnym w Przytoku. Pracownicy firmy Automatik z Torunia rozpoczęli prace przygotowawcze, które potrwają do 16 grudnia.  W kościele parafilanym zostanie zamontowanych 12 promienników cieplnych.    (...)
II Niedziela Adwentu
09
GRUDNIA
2017
Druga niedziela adwentu. Jesteśmy trochę bliżej narodzenia Pana Jezusa. Drugie czytanie z listu św. Piotra mówi o tajemniczych ,,niektórych''. Niektórzy to Ci, którzy są przekonani, że Pan Bóg zwleka, nie przychodzi. Piotr mówi, że dla Pana Boga jeden dzień to jak tysiąc la (...)
Rekolekcje Adwentowe - plakat
06
GRUDNIA
2017
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Paweł Gużyński - dominikanin.  (...)
I Niedziela Adwentu
02
GRUDNIA
2017
Rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Warto jednak wiedzieć nieco więcej na temat historii oraz istoty Adwentu. Adwent jes okresem rozpoczynającym kolejny rok liturgiczy. Trwa cztery niedziele. Jest to czas radosnego i pobożnego przygotowania do Narodzin Chrystusa, które obchodzimy 25 (...)
Roraty
02
GRUDNIA
2017
Roraty są Mszą św. celebrowaną ku czci Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie była to Msza sprawowana o poranku i w wielu parafiach dalej tak jest. Jednak duszpasterze doświadczyli pewnie tego, że niełatwo było zachęcić do udziału przede wszystkim dzieci, które zaczynają swoje zajęcia szkolne może szybciej niż w minionym c (...)
Wigilijne dzieło pomocy dzieciom - świece Caritas
02
GRUDNIA
2017
Miłosierdzie jest jedno – XXIV Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Świeca Caritas na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. Płomień każdej wigilijnej świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekują się diecezjaln (...)
Rekolekcje Adwentowe
02
GRUDNIA
2017
REKOLEKCJE ADWENTOWE ,,ROZPOSTARTA PŁACHTA NIEBA'' 17-19 GRUDNIA  2017  REKOLEKCJE PROWADZI : O. PAWEŁ GUŻYŃSKI OP   PROGARM : 17.12.2017 NIEDZIELA 8:00 KOŚCIÓŁ PARAFIALNY W PRZYTOKU 9:30 KOŚCIÓŁ FILIALNY W JANACH 11:00 KOŚCIÓŁ FILIALNY W DROSZKOWIE 12: (...)
Uroczystość Chrystusa Króla
25
LISTOPADA
2017
,,Kościół katolicki 26 listopada obchodzi ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Podsumowaniem całego roku jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, panującego w niebie i na ziemi.   Ostatnia niedziela przed Adwentem - początkiem nowego roku liturgicznego - stanowi podkreślenie faktu panowania Zmar (...)
Zaproszenie na Zaduszki Muzyczne
28
PAŹDZIERNIKA
2017
Szanowni Państwo,  W imieniu proboszcza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Przytoku ks. Tomasza Trębacza oraz organizatorów Zaduszek Muzycznych serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do czynnego udziału w organizowanym już po raz kolejny w naszym kościele parafialnym niezwykłym wydarzeniu muzycznym. (...)
Podsumowanie Wizytacji Kanonicznej
14
PAŹDZIERNIKA
2017
W dniach 8-9 października w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna, której dokonał bp Paweł Socha CM. Podczas wizytacji Ks. Biskup spotkał się z grupami parafialnymi, podopiecznymi i pracownikami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku. W niedzielę 8.09 Ks. Biskup odwiedził kościoły filialne w (...)
Plan wizytacji kanonicznej
04
PAŹDZIERNIKA
2017
Plan Wizytacji Kanonicznej NIEDZIELA -8 października 2017 r. 8.00 -Przytok –Przyjazd Księdza Biskupa i przywitanie kanoniczne. Prezentacja parafii. Msza św. – Ks. Gość. Homilia – Ks.Biskup Paweł Socha. 9.30-Jany –Msza św. – Ks. Proboszcz. Wprowadzenie Relikwii Św. Jana Pawła II i Bł. Ks. J. P (...)
Informacja dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
28
WRZEŚNIA
2017
Drodzy Państwo, Zapraszamy wszystkich kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się jutro (29.09) po mszy św. o godz. 18:00  Proszę wszystkich o pobranie poniższego podania o przyjęcie Sakramentu Bierzmowania i dostarczenie podpisanego egzemplarza.    (...)
Pierwsza Niedziela Synodalna
22
WRZEŚNIA
2017
Czym jest Synod diecezjalny?  W roku 2015, w listopadzie bp Stefan Regmunt wydał dekret zwołujący I Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W tym dekrecie biskup Stefan napisał: „ Mając na względzie powyższe zalecenie Ojca Świętego Franciszka, po wysłuchaniu zdania Rady Kapłańskiej zgodnie z postanowi (...)
Relikwie Św. Jana Pawła II w naszej parafii !
18
WRZEŚNIA
2017
W dniu dzisiejszym, 18.09.2017 r. nasza parafia otrzymała relikwie pierwszego stopnia św. Jana Pawła II.  Relikwie do kościoła parafialnego w Przytoku oraz do kościołów filialnych w Droszkowie i Janach przekazał na ręce księdza proboszcza Tomasza Trębacza kard. Stanisław Dziwisz - emerytowany metropolita krakowski i (...)
Kosztorys termomodernizacji kościołów parafii Przytok
17
WRZEŚNIA
2017
Szanowni Państwo, Informujemy iż Rada Parafialna na spotkaniu powakacyjnym pozytywnie zaakceptowała montaż instalacji elektrycznego systemu grzewczego (promienniki ciepła) w kościołach naszej parafii. Całkowity koszt inwestycji przy przedpłacie 60% ceny (czyli 36,500) wyniesie 60,800 złotych (na trzy kościoły). Rada P (...)
Relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w naszej parafii !
09
WRZEŚNIA
2017
Dzięki uprzejmości Ks. Kardynała Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego do naszej parafii przekazane zostały trzy relikwie I-go stopnia „ex ossibus” - z kości - Błogosławionego Ks.Jerzego Popiełuszki - męczennika.  Relikwie zostaną umieszczone w kościele parafialnym oraz w kościołach filia (...)
Termomodernizacja
06
WRZEŚNIA
2017
Szanowni Państwo,  Wspólnie z firmą Automatik z Torunia przygotowujemy projekt instalacji systemu grzewczego dla kościołów parafii Przytok.  Projekt polega na zamontowaniu specjalnych promienników cieplnych, które ogrzeją kościół parafialny w Przytoku oraz kościoły filialne w Dr (...)
Dożynki gminne w Droszkowie
19
SIERPNIA
2017
W sobotę, 19 sierpnia uroczystą mszą świętą rozpoczęły się Dożynki gminne w Droszkowie. Mszę św. celebrowali proboszczowie parafii Przytok i Zabór.  Uczestnicy dorocznego święta wzięli udział w korowodzie i specjalnej dożynkowej ceremonii. W programie znalazły się występy zespołów muzycznych, konkursy, zaba (...)
Odpust Wniebowzięcia NMP
15
SIERPNIA
2017
15 sierpnia w naszej parafii odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP. Uroczystej mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Zygmunt Zimnawoda - proboszcza parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze.  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości odpustowych w naszej parafii : http:/ (...)
Wprowadzenie ks. Tomasza Trębacza na urząd proboszcza
01
SIERPNIA
2017
Biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński mianował nowego proboszcza parafii Przytok. Został nim pochodzący ze Szprotawy ks. dr Tomasz Trębacz. Uroczystego wprowadzenia na urząd proboszcza dokonał dziekan dekanatu Zielona Góra - św. Jadwigi ks. kan. Mirosław Donabidowicz.  (...)
Witamy na naszej nowej stronie internetowej
31
LIPCA
2017
Serdecznie witamy na naszej nowej stronie internetowej.  Strona jest jeszcze w trakcie budowy, dlatego prosimy o cierpliwość. Z każdą chwilą pojawiać się na niej będą kolejne informacje. Na chwile obecną zachęcamy do zapoznania się z bazą bieżących ogłoszeń parafialnych i intencji mszalnych.    (...)