facebook
This is an example of a HTML caption with a link.
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i uroczystości:
8:00 (Przytok)
9:30 (Jany)
11:00 (Droszków)
12:30 (Przytok)
Dni powszednie:
Jany - Wtorek 18:00
Przytok - Środa i Piątek 18:00
Droszków - Czwartek i Sobota 18:00
AKTUALNOŚCI
Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu
23
STYCZNIA
2018
Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu jest wyzwaniem, moralnym nakazem. Musimy zrobić wszystko, by już nigdy kart historii nie rozcinano nożem Kaina, a świat stał się domem dla wszystkich ludzi. Zapalmy na znak pamięci świece w oknach 27 stycznia 2018 o godz. 18.00.   Gołda Tencer - Fundacja Shalom Bp. Tadeusz Lit (...)
Pomoc dla Zuzi Milewskiej - pilne
22
STYCZNIA
2018
Mili Państwo, w najbliższą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek dla naszej małej parafianki - Zuzi Milewskiej. Zuzia choruje na zespół Retta. Prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc - to nasz chrześcijański obowiązek !    Trochę o Zuzi...  Zuzia do pewnego czasu była zdrowym, po (...)
ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA
20
STYCZNIA
2018
Mili Państwo,  W najbliższych dniach obchodzić będziemy Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Warto pamiętać o naszych babciach i dziadkach - o tych żyjących i o tych, którzy odeszli.  Wszystkim Państwu, którzy mają już swoje wnuki składamy najlepsze życzenia !    (...)
Dzień Judaizmu
15
STYCZNIA
2018
Kościół katolicki w Polsce od 21 lat obchodzi 17 stycznia Dzień Judaizmu. Z tej okazji Klub Tygodnika Powszechnego w Zielonej Górze organizuje spotkanie zatytułowane ,,Niech pozna brat brata swego'' To dobra okazja aby porozmawiać ze „starszymi” i „młodszymi” braćmi (...)
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
14
STYCZNIA
2018
Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach (...)
Św. Stanisław Kostka - Patron nowego roku liturgicznego
13
STYCZNIA
2018
LIST EPISKOPATU POLSKI  NA ROK ŚWIĘTEGO STANISŁAWA KOSTKI Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!  Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, (...)
26. Finał  WOŚP
12
STYCZNIA
2018
26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarzą (...)
Święto Chrztu Pańskiego
07
STYCZNIA
2018
Dzisiejsze święto jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie.  Każdego roku liturgicznego okres Bożego Narodzenia kończy się Świętem Chrztu Pańskiego. Kościół celebruje w tym dniu przyjęcie chrztu przez samego Jezusa z rąk Jana Chrzciciela. Jezus, będąc już dorosłym mężczyzną, w wieku 30 lat, poddaje się trad (...)
Uroczystość Objawienia Pańskiego
06
STYCZNIA
2018
Dziś obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego zwane potocznie świętem ,,Trzech Króli''  Jest to jedno z najstarszych Świąt chrześcijańskich. Było obchodzone dużo wcześniej niż Święta Bożego Narodzenia. W naszej świadomości bardziej utrwaliła się nazwa Świeto Trzech Króli. Ma to związek z histo (...)
Jak prawidłowo opisać drzwi na Trzech Króli ?
05
STYCZNIA
2018
Co roku pojawia się ten sam dylemat jak właściwie opisać drzwi naszych domów poświęconą kredą ?  Najczęściej spotykamy napis K+M+B oraz dany rok. Jeśli sądzą Państwo, że K+M+B, które piszemy na drzwiach naszych domów oznacza imiona Trzech Króli, to niestety są Państwo w błędzie. Prawidło (...)
VII Lubuski Orszak Trzech Króli
05
STYCZNIA
2018
Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w VII Lubuskim Orszaku Trzech Króli.      (...)
Nowy Rok
01
STYCZNIA
2018
Szanowni Państwo,  Wszystkiego co najlepsze w  Nowym Roku ! Pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, zdrowia, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego, 2018 roku.  Ks. Tomasz Trębacz   (...)
Podsumowanie roku 2017
31
GRUDNIA
2017
Duszpastersko-ekonomiczno-gospodarcze podsumowanie roku 2017   Drodzy Parafianie, Szanowni Państwo !  Pierwsza niedziela po Narodzeniu Pańskim jest Świętem Świętej Rodziny. Zatrzymujemy się dziś przy szopce, by kontemplować Jezusa narodzonego w rodzinie. Jest to także dobra sposobność do postawienia sobie p (...)
Plan kolędy - aktualizacja
30
GRUDNIA
2017
PLAN  KOLĘDY  2017/2018 r. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 15.30; w sobotę od godz. 12.00   JANY    27 grudnia (środa) - Jany nr 1-20 28 grudnia (czwartek) - Jany nr 21-41 29 grudnia (piątek) - Jany nr 42 do końca.  30 grudnia (sobota) - Stożne, Prz (...)
Niedziela Świętej Rodziny
29
GRUDNIA
2017
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto świętej Rodziny. Zaczęto je obchodzić w różnych krajach i diecezjach od wieku XVIII. Po raz pierwszy ustanowił je 4 listopada 1684 r. w Kanadzie, za aprobatą papieża Aleksandra VII, biskup Francois Montmorency-Laval. Na stałe do liturgii wprowadzono je za pontyfikatu papież (...)
Wizyta duszpasterska
28
GRUDNIA
2017
Wczoraj rozpoczęliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędami. Przy tej okazji warto odpowiednio przygotować się na przyjście duszpasterza parafii w odpowiedni sposób.  Dobrym do tego jest artykuł z portalu Deon.pl, który publikujemy poniżej :  Chrześcijanie, którzy przyjmują kapłana z wizytą du (...)
Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
26
GRUDNIA
2017
W dniu dzisiejszym obchodzimy święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Św. Szczepan urodził się w Jerozolimie, był Żydem, jednym z siedmiu diakonów (obok Filipa, Prochora, Nikanora, Tymona, Parmenasa i Mikołaja), wymienionych w Piśmie Świętym, których wybrano, by pomagali apostołom w prowadzeniu działalno (...)
Boże Narodzenie
24
GRUDNIA
2017
Maryja „porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie” (Łk 2, 7). Tymi prostymi, ale jasnymi słowami Łukasz prowadzi nas ku istocie tej świętej nocy: Maryja wydała na świat, dała nam Światło. Jest to prosta opowieść, by zanurzyć nas w wydarz (...)
IV Niedziela Adwentu
23
GRUDNIA
2017
  Boże Narodzenie już blisko. Jutro ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. Boże Narodzenie to okazja do rodzinnych spotkań, do wspomnień, do ciepłych rozmów, wspólnego śpiewu kolęd. Cieszymy się obecnością przyjaciół i krewnych, z którymi widujemy się tylko sporadycznie. To przedz (...)
Życzenia świąteczne
22
GRUDNIA
2017
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji słowo do parafian skierował proboszcz - ks. Tomasz Trębacz.    (...)
Spotkanie opłatkowe w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii
20
GRUDNIA
2017
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie opłatkowe w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Przytoku. Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia : FOTO (...)
III Dzień rekolekcji z o. Pawłem Gużyńskim OP
19
GRUDNIA
2017
Zachęcamy do odłuchania konferencji o. Pawła Gużyńskiego OP z trzeciego dnia rekolekcji adwentowych w naszej parafii.  (...)
Raport termowizyjny
18
GRUDNIA
2017
  Szanowni Państwo, Informujemy, iż inwestycja zamontowania ogrzewania w kościele parafialnym dobiegła końca. Poniżej publikujemy dwa raporty termowizyjne obrazujące obszar działania - ogrzewania kościoła przez promienniki.  Raport 1 - widoczna różnica temperatur osoby siedzącej w ławce i ławek jeszcze (...)
II Dzień rekolekcji z o. Pawłem Gużyńskim OP
18
GRUDNIA
2017
Zachęcamy do odłuchania konferencji o. Pawła Gużyńskiego OP z drugiego dnia rekolekcji adwentowych w naszej parafii.    (...)
III Niedziela Adwentu - Gaudete
17
GRUDNIA
2017
III niedziela Adwentu w Kościele nazywana jest Niedzielą „Gaudete”, czyli niedzielą radości. Pierwszy dzień naszych parafialnych rekolekcji, które prowadzi dominikanin - o. Paweł Gużyński. Czasem nazywa się ją również „Niedzielą różową” gdyż jest to jeden z dwóch dni w roku, (...)
I Dzień rekolekcji z o. Pawłem Gużyńskim OP
17
GRUDNIA
2017
Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe prowadzone przez o. Pawła Gużyńskiego OP.  Zachęcamy do odłuchania wczorajszej konferencji.    (...)
Nowe szaty liturgiczne dla kościołów filialnych
17
GRUDNIA
2017
W ostatnich dniach zakupiliśmy dwa zestawy szat liturgicznych do kościołów filialnych w Droszkowie i w Janach. 10 ornatów w kolorze białym, zielonym, czerwonym, fioletowym oraz różowym wykonała dla naszej parafii firma Weg-Tor z Torunia (http://www.weg-tor.pl). Do kościoła flialnego w Janach zostały t (...)
Montaż ogrzewania w kościele parafialnym
14
GRUDNIA
2017
W dniu wczorajszym rozpoczął się montaż ogrzewania w kościele parafialnym w Przytoku. Pracownicy firmy Automatik z Torunia rozpoczęli prace przygotowawcze, które potrwają do 16 grudnia.  W kościele parafilanym zostanie zamontowanych 12 promienników cieplnych.    (...)
II Niedziela Adwentu
09
GRUDNIA
2017
Druga niedziela adwentu. Jesteśmy trochę bliżej narodzenia Pana Jezusa. Drugie czytanie z listu św. Piotra mówi o tajemniczych ,,niektórych''. Niektórzy to Ci, którzy są przekonani, że Pan Bóg zwleka, nie przychodzi. Piotr mówi, że dla Pana Boga jeden dzień to jak tysiąc la (...)
Rekolekcje Adwentowe - plakat
06
GRUDNIA
2017
Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Paweł Gużyński - dominikanin.  (...)
I Niedziela Adwentu
02
GRUDNIA
2017
Rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Warto jednak wiedzieć nieco więcej na temat historii oraz istoty Adwentu. Adwent jes okresem rozpoczynającym kolejny rok liturgiczy. Trwa cztery niedziele. Jest to czas radosnego i pobożnego przygotowania do Narodzin Chrystusa, które obchodzimy 25 (...)
Roraty
02
GRUDNIA
2017
Roraty są Mszą św. celebrowaną ku czci Najświętszej Maryi Panny. Tradycyjnie była to Msza sprawowana o poranku i w wielu parafiach dalej tak jest. Jednak duszpasterze doświadczyli pewnie tego, że niełatwo było zachęcić do udziału przede wszystkim dzieci, które zaczynają swoje zajęcia szkolne może szybciej niż w minionym c (...)
Wigilijne dzieło pomocy dzieciom - świece Caritas
02
GRUDNIA
2017
Miłosierdzie jest jedno – XXIV Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Świeca Caritas na przestrzeni lat stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. Płomień każdej wigilijnej świecy daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z ubogich rodzin, którymi opiekują się diecezjaln (...)
Rekolekcje Adwentowe
02
GRUDNIA
2017
REKOLEKCJE ADWENTOWE ,,ROZPOSTARTA PŁACHTA NIEBA'' 17-19 GRUDNIA  2017  REKOLEKCJE PROWADZI : O. PAWEŁ GUŻYŃSKI OP   PROGARM : 17.12.2017 NIEDZIELA 8:00 KOŚCIÓŁ PARAFIALNY W PRZYTOKU 9:30 KOŚCIÓŁ FILIALNY W JANACH 11:00 KOŚCIÓŁ FILIALNY W DROSZKOWIE 12: (...)
Uroczystość Chrystusa Króla
25
LISTOPADA
2017
,,Kościół katolicki 26 listopada obchodzi ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Podsumowaniem całego roku jest uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, panującego w niebie i na ziemi.   Ostatnia niedziela przed Adwentem - początkiem nowego roku liturgicznego - stanowi podkreślenie faktu panowania Zmar (...)
Zaproszenie na Zaduszki Muzyczne
28
PAŹDZIERNIKA
2017
Szanowni Państwo,  W imieniu proboszcza parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Przytoku ks. Tomasza Trębacza oraz organizatorów Zaduszek Muzycznych serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do czynnego udziału w organizowanym już po raz kolejny w naszym kościele parafialnym niezwykłym wydarzeniu muzycznym. (...)
Podsumowanie Wizytacji Kanonicznej
14
PAŹDZIERNIKA
2017
W dniach 8-9 października w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna, której dokonał bp Paweł Socha CM. Podczas wizytacji Ks. Biskup spotkał się z grupami parafialnymi, podopiecznymi i pracownikami Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku. W niedzielę 8.09 Ks. Biskup odwiedził kościoły filialne w (...)
Plan wizytacji kanonicznej
04
PAŹDZIERNIKA
2017
Plan Wizytacji Kanonicznej NIEDZIELA -8 października 2017 r. 8.00 -Przytok –Przyjazd Księdza Biskupa i przywitanie kanoniczne. Prezentacja parafii. Msza św. – Ks. Gość. Homilia – Ks.Biskup Paweł Socha. 9.30-Jany –Msza św. – Ks. Proboszcz. Wprowadzenie Relikwii Św. Jana Pawła II i Bł. Ks. J. P (...)
Informacja dla kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
28
WRZEŚNIA
2017
Drodzy Państwo, Zapraszamy wszystkich kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie, które odbędzie się jutro (29.09) po mszy św. o godz. 18:00  Proszę wszystkich o pobranie poniższego podania o przyjęcie Sakramentu Bierzmowania i dostarczenie podpisanego egzemplarza.    (...)
Pierwsza Niedziela Synodalna
22
WRZEŚNIA
2017
Czym jest Synod diecezjalny?  W roku 2015, w listopadzie bp Stefan Regmunt wydał dekret zwołujący I Synod Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W tym dekrecie biskup Stefan napisał: „ Mając na względzie powyższe zalecenie Ojca Świętego Franciszka, po wysłuchaniu zdania Rady Kapłańskiej zgodnie z postanowi (...)
Relikwie Św. Jana Pawła II w naszej parafii !
18
WRZEŚNIA
2017
W dniu dzisiejszym, 18.09.2017 r. nasza parafia otrzymała relikwie pierwszego stopnia św. Jana Pawła II.  Relikwie do kościoła parafialnego w Przytoku oraz do kościołów filialnych w Droszkowie i Janach przekazał na ręce księdza proboszcza Tomasza Trębacza kard. Stanisław Dziwisz - emerytowany metropolita krakowski i (...)
Kosztorys termomodernizacji kościołów parafii Przytok
17
WRZEŚNIA
2017
Szanowni Państwo, Informujemy iż Rada Parafialna na spotkaniu powakacyjnym pozytywnie zaakceptowała montaż instalacji elektrycznego systemu grzewczego (promienniki ciepła) w kościołach naszej parafii. Całkowity koszt inwestycji przy przedpłacie 60% ceny (czyli 36,500) wyniesie 60,800 złotych (na trzy kościoły). Rada P (...)
Relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w naszej parafii !
09
WRZEŚNIA
2017
Dzięki uprzejmości Ks. Kardynała Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego do naszej parafii przekazane zostały trzy relikwie I-go stopnia „ex ossibus” - z kości - Błogosławionego Ks.Jerzego Popiełuszki - męczennika.  Relikwie zostaną umieszczone w kościele parafialnym oraz w kościołach filia (...)
Termomodernizacja
06
WRZEŚNIA
2017
Szanowni Państwo,  Wspólnie z firmą Automatik z Torunia przygotowujemy projekt instalacji systemu grzewczego dla kościołów parafii Przytok.  Projekt polega na zamontowaniu specjalnych promienników cieplnych, które ogrzeją kościół parafialny w Przytoku oraz kościoły filialne w Dr (...)
Dożynki gminne w Droszkowie
19
SIERPNIA
2017
W sobotę, 19 sierpnia uroczystą mszą świętą rozpoczęły się Dożynki gminne w Droszkowie. Mszę św. celebrowali proboszczowie parafii Przytok i Zabór.  Uczestnicy dorocznego święta wzięli udział w korowodzie i specjalnej dożynkowej ceremonii. W programie znalazły się występy zespołów muzycznych, konkursy, zaba (...)
Odpust Wniebowzięcia NMP
15
SIERPNIA
2017
15 sierpnia w naszej parafii odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia NMP. Uroczystej mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Zygmunt Zimnawoda - proboszcza parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze.  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości odpustowych w naszej parafii : http:/ (...)
Wprowadzenie ks. Tomasza Trębacza na urząd proboszcza
01
SIERPNIA
2017
Biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński mianował nowego proboszcza parafii Przytok. Został nim pochodzący ze Szprotawy ks. dr Tomasz Trębacz. Uroczystego wprowadzenia na urząd proboszcza dokonał dziekan dekanatu Zielona Góra - św. Jadwigi ks. kan. Mirosław Donabidowicz.  (...)
Witamy na naszej nowej stronie internetowej
31
LIPCA
2017
Serdecznie witamy na naszej nowej stronie internetowej.  Strona jest jeszcze w trakcie budowy, dlatego prosimy o cierpliwość. Z każdą chwilą pojawiać się na niej będą kolejne informacje. Na chwile obecną zachęcamy do zapoznania się z bazą bieżących ogłoszeń parafialnych i intencji mszalnych.    (...)