facebook
This is an example of a HTML caption with a link.
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i uroczystości:
8:00 (Przytok)
9:30 (Jany)
11:00 (Droszków)
12:30 (Przytok)
Dni powszednie:
Jany - Wtorek 18:00
Przytok - Środa i Piątek 18:00
Droszków - Czwartek i Sobota 18:00
AKTUALNOŚCI
Uroczystości w Droszkowie pod przewodnictwem ks. bpa T. Lityńskiego
Informacja z dnia: 2019-05-04

Bp Tadeusz Lityński 2 maja poświęcił rzeźbę ołtarza głównego symbolizującą biblijny motyw winnego krzewu jak również udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży i dorosłym.

Podczas uroczystej mszy świętej ks. proboszcz dr Tomasz Trębacz podkreślił zaangażowanie parafian w budowę świątyni przed trzema dekadami. Wielu z nich odeszło już do wieczności. Podczas Eucharystii modlono się szczególnie w ich intencji oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla żyjących fundatorów świątyni.

- 30 lat istnienia, ale przede wszystkim wielkiej służby i modlitwy w tej świątyni oraz przemiany serc. Doświadczenia łaski miłosierdzia i kształtowania w Bożym duchu. Chcemy podziękować w patronalne święto wspólnoty mieszkańców Droszkowa za świątynię, za piękny akcent ołtarzowy odwołujący się wprost do słów Jezusa: „Ja jestem winnym krzewem, wy jesteście latoroślami” - powiedział bp Tadeusz Lityński.

Kościół w Droszkowie powstał przed 30 laty dzięki współpracy duszpasterza i wiernych, którzy nie szczędzili na budowę ani pieniędzy, ani własnej pracy.

Fotograleria z uroczystości KLIK

(Gość Zielonogórsko-Gorzowski)