III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego
Informacja z dnia: 2019-05-05

Pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12), w niedzielę 5 maja, będziemy obchodzić III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki. W tym roku przedmiotem lektury będzie Ewangelia według św. Jana.

Wydarzenie będzie nawiązywać również do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.  Niedzielnym obchodom towarzyszyć będą dwie transmitowane na antenach Telewizji Polskiej celebracje. O godz. 7.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach Mszy Świętej będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Z kolei na Jasnej Górze o godz. 13.00 Eucharystię odprawi metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Niedziela Biblijna rozpocznie XI Tydzień Biblijny (5-11 maja). Z tej okazji przygotowano wskazania dotyczące celebracji biblijnych, opracowania na katechezę, konferencje, a także spot muzyczny. Do wykorzystania są również rozważania Drogi Światła, Kręgu Biblijnego i Lectio Divina. Całość opublikowana została w redagowanym przez ks. prof. Witczyka „Przeglądzie Biblijnym” (nr 11, 2019), który jest biuletynem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Materiały dostępne są na stronie Dzieła Biblijnego www.biblista.pl.

(KAI / BP KEP)