facebook
This is an example of a HTML caption with a link.
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i uroczystości:
8:00 (Przytok)
9:30 (Jany)
11:00 (Droszków)
12:30 (Przytok)
Dni powszednie:
Jany - Wtorek 18:00
Przytok - Środa i Piątek 18:00
Droszków - Czwartek i Sobota 18:00
AKTUALNOŚCI
Pielgrzymka do Włoch
Informacja z dnia: 2019-05-23

Szanowni Państwo,

Poniżej zamieszczamy program pielgrzymki do Włoch organizowanej przez naszą parafie.

 

Pielgrzymka do WŁOCH – 11 dni      

               

Bogaty program zwiedzania:

Spiazzi, Cascia, Roccaporena, Manopello, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Serracapriola, Pietrelcina, Neapol, Pompeje, Capri, Rzym, Watykan, Jezioro Garda, Sirmione

 

 

TERMIN: 11.09 – 21.09.2019              CENA: 2650 zł / os

 

DZIEŃ 1: Wyjazd z Polski – 11.09

W godzinach porannych po Mszy Św. spotykamy się na wyznaczonym parkingu parafialnym, skąd ok. 04:00 wyjedziemy w kierunku Włoch. Całodzienny przejazd. Wieczorem dotrzemy do Włoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu. 

 

DZIEŃ 2: Spiazzi – 12.09

Po śniadaniu nawiedzimy sanktuarium MB Płaczącej w Spiazzi. Sanktuarium Madonna della Corona to wyjątkowe miejsce w przepięknej lokalizacji. Obiekt jest dosłownie przytulony do stromej skały, a z punktów widokowych wokół niego rozciąga się widok zapierający dech w piersiach. Następnie przejedziemy do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 3: Cascia, Roccaporena, Manopello – 13.09

Wcześnie rano, po śniadaniu przejedziemy do miasta Św.Rity – do Casci. Tu nawiedzimy kościół, gdzie złożone jest w kryształowym sarkofagu jej nienaruszone ciało. Następnie udamy się do Roccaporeny, miejsca urodzenia św. Rity, patronki spraw beznadziejnych. Po południu przejedziemy do Manopello w Abruzji. Tam   od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta Św. Weroniki”.  Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4: San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo – 14.09

Rano, po śniadaniu nawiedzimy Sanktuarium św. Ojca Pio: Kościół Antyczny, gdzie otrzymał stygmaty, Bazylikę MB Łaskawej oraz nowe Sanktuarium, gdzie znajduje się grób Świętego we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Marka Rupnika. Po południu wyjazd na Monte San Angelo, gdzie znajduje się słynne sanktuarium Michała Archanioła. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

 

DZIEŃ 5: Serracapriola, Pietrelcina – 15.09

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Ojca Matteo, słynnego egzorcysty, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Następnie udamy się do Pietrelciny, miejsca urodzenia św. O. Pio, odwiedzimy jego dom rodzinny.  Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Neapolu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

 

DZIEŃ 6: Pompeje,  Neapol – 16.09

Rano, po śniadaniu udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Msza Św. Następnie dotrzemy do Neapolu - niepisanej stolicy południa Italii. Zobaczymy miejsca związane z Ojcem Dolindo, który pochodził właśnie z Neapolu. Ojciec Dolindo był nie tylko znanym mistykiem, egzorcystą, o którym O. Pio mawiał „w trudnych sprawach idźcie do o. Dolindo! To święty kapłan”. Jest on także autorem znanej modlitwy „Jezu Ty się tym zajmij” oraz autorem ponad 220 tys. obrazków z proroctwami dedykowanymi konkretnym osobom i spowiednikiem, do którego swoich penitentów odsyłał sam Ojciec Pio. Zobaczymy miejsca związane z tym niezwykłym kapłanem, a także pomodlimy się przy grobie Ks. Dolindo. Wieczorem powrót do hotelu w ok. Neapolu. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 7:  Capri – 17.09

Po śniadaniu przejedziemy do portu w Neapolu, następnie przepłyniemy promem/statkiem  na najpiękniejszą wyspę morza Tyrreńskiego – Capri, gdzie łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele wrażeń i są największą turystyczną atrakcją. O wyspie głośno było już w starożytności. Cesarz Tyberiusz przeniósł się tutaj na stałe. Wybudował pałac i wiele rezydencji. Po przypłynięciu do portu Marina Grande przejedziemy kolejką do miasta.  Spacer uroczymi uliczkami. Czas wolny. Odpoczynek, możliwe plażowanie. Dla chętnych proponujemy rejs stateczkiem wokół wyspy – płatne dodatkowo ok. 20 euro od osoby. Po południu przejedziemy do hotelu w ok. Rzymu na obiadokolację i nocleg. 

 

DZIEŃ 8:  Watykan,  Rzym  - 18.09 środa

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do Watykanu, aby uczestniczyć w Audiencji Generalnej z udziałem Papieża Franciszka. Po audiencji spacer po Rzymie – w programie Koloseum, Forum Romanum i Plac Wenecki z Kapitolem. Następnie przejazd do Bazyliki Matki Bożej Większej. Na zakończenie dnia nawiedzimy Bazylikę Sw. Pawła za Murami. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do hotelu w ok. Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.  

 

DZIEŃ 9:  Watykan,  Rzym – 19.09 czwartek

Rano śniadanie (jeżeli będzie możliwa rezerwacja Mszy Św. przy grobie św. Jana Pawła II – bardzo wczesny wyjazd
z hotelu i możliwe śniadanie w formie suchego prowiantu).  Przejazd do Watykanu. Nawiedzimy Bazylikę św. Piotra. Czas wolny na Watykanie. Po południu udamy się na spacer po mieście. W programie słynne place i fontanny Rzymu: Plac Navona z fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi. Na koniec dnia nawiedzimy Bazylicę św. Jana na Lateranie i Święte Schody. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 10:  Jezioro Garda, Sirmione – 20.09

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy na północ Włoch, aby pospacerować po Sirmione - urokliwym miasteczku nad Jeziorem Garda. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 11:   Powrót do Polski – 21.09

Po śniadaniu całodzienny przejazd do Polski. Przyjazd do parafii w bardzo późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.  

 

CENA ZAWIERA :

  • PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM;
  • 10 NOCLEGÓW W HOTELACH ***  (pokoje 2-osobowe z łazienkami;  dla chętnych możliwość pokoi 3-osobowych);
  • WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE:  10 śniadań, 10 obiadokolacji;
  • UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA:  KL i NW i od chorób przewlekłych;
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;
  • PROGRAM ZWIEDZANIA;
  • PODATEK VAT.

 

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast, ew. komunikacji miejskiej, promu na Capri, słuchawek podczas zwiedzania, taksy klimatycznej w hotelach, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, innych kosztów związanych z realizacją programu (około 135 euro/osoby – płatne u pilota w autokarze); rejsu stateczkiem wokół wyspy Capri – ok. 20 eur/os.; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (płatne w dniu podpisania umowy); dopłaty do pokoju 1-os; napojów do obiadokolacji; świadczeń niewymienionych w ofercie; wydatków osobistych.

 

 

 

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

OFERTA DLA GRUPY MIN. 46 OSÓB

 

PROSIMY O ZABRANE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWODU LUB PASZPORTU)

Warunki płatności:

Zaliczka w kwocie 600 zł w dnu zapisu na pielgrzymkę

Dopłata do całości w kwocie 2190 zł dnia 08.08.2019 r.

Zapisy u Księdza Proboszcza.