facebook
This is an example of a HTML caption with a link.
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i uroczystości:
8:00 (Przytok)
9:30 (Jany)
11:00 (Droszków)
12:30 (Przytok)
Dni powszednie:
Jany - Wtorek 18:00
Przytok - Środa i Piątek 18:00
Droszków - Czwartek i Sobota 18:00
AKTUALNOŚCI
Odpust Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela
Informacja z dnia: 2019-09-28

Kochani Parafianie, Szanowni Państwo ! 

Z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego w Janach zapraszamy wszystkich Państwa na jutrzejsze uroczystości odpustowe.

Mszę świętą w Janach o godz. 9:30 odprawi i homilię wygłosi ks. Marcin Bobowicz - wikariusz w parafii św. Urbana w Zielonej Górze, diecezjalny moderator Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji. 

Aniołowie są istotami ze swej natury różnymi od ludzi. Należą do stworzeń, są nam bliscy, dlatego Kościół obchodzi ich święto. Do ostatniej reformy kalendarza kościelnego (z 14 lutego 1969 r.) istniały trzy odrębne święta: św. Michała czczono 29 września, św. Gabriela - 24 marca, a św. Rafała - 24 października. Obecnie wszyscy trzej archaniołowie są czczeni wspólnie.