Komunikat dot. Pierwszej Komunii Św.
Informacja z dnia: 2020-04-14
Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostały w najbliższym czasie odwołane.

Organizacja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w parafiach naszej diecezji ze względu na trwającą pandemię koronawirusa została odwołana. – Zgodnie z  nowym zarządzeniem diecezjalnym do czasu ustania epidemii i powrotu dzieci do szkół należy odwołać wszystkie Pierwsze Komunie Święte, a także wszystkie przygotowania do tej uroczystości. O nowym terminie będziemy informowali, gdy dzieci wrócą do szkoły, a epidemia ustanie – wyjaśnia ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Pragnę również przypomnieć, że do czasu ustania epidemii nie ma możliwości organizacji Pierwszej Komunii Świętej indywidualnie lub w małych grupach – dodaje.

Pełna treść zarządzenia z 14 kwietnia: "W związku z trwającym nadal stanem epidemii wszystkie uroczystości pierwszokomunijne w diecezji zostają odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii św. zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół".

(Źródło : Gość Zielonogórsko-Gorzowski)