facebook
This is an example of a HTML caption with a link.
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i uroczystości:
8:00 (Przytok)
9:30 (Jany)
11:00 (Droszków)
12:30 (Przytok)
Dni powszednie:
Jany - Wtorek 18:00
Przytok - Środa i Piątek 18:00
Droszków - Czwartek i Sobota 18:00
AKTUALNOŚCI
Październik - miesiąc różańcowy
Informacja z dnia: 2020-09-26

Św. Jan Paweł II często zachęcał do odmawiania różańca. W dniu 29 października 1978 roku mówił do wiernych: Różaniec  to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. [...] Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa.

Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim. 

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszej parafii ! 

W niedzielę w kościele parafialnym o godz. 16.00, a w kościołach filialnych przed Mszą św.

W tygodniu nabożeństwo różańcowe po Mszy św., a w kościołach w których w danym dniu nie ma sprawowanej Eucharystii, (Przytok i Jany) gromadzimy się na modlitwie różańcowej o godz. 18.00, w Droszkowie o godz. 17.30.