Wypominki
Informacja z dnia: 2020-10-16

Zbliża się czas wypominek - czas modlitw Kościoła za zmarłych. Poniżej zamieszczamy wzór wypominek do druku.

Wśród różnego rodzaju form modlitewnej pamięci o zmarłych szczególne miejsce zajmują wypominki. Jest specjalne nabożeństwo za zmarłych, podczas którego wyczytywana jest lista imion i nazwisk zmarłych osób, które wierni chcą w modlitwie polecać Bogu. Wierni wypisują na kartkach nazwiska swoich zmarłych krewnych i wraz z dobrowolną ofiarą przynoszą je do parafialnej kancelarii lub kościelnej zakrystii. Ksiądz sporządza listę nazwisk zmarłych, którą odczytuje podczas nabożeństwa wzywając zebranych do modlitwy w ich intencji.Najczęściej wierni odmawiają w intencji zmarłych różaniec lub tradycyjną modlitwę „Wieczny odpoczynek".

Zachęcamy do składania wypominek przed lub po każdej mszy św.

Uważajmy na siebie i chrońmy nasze zdrowie. Nie zapominajmy o stosowaniu maseczek (na usta i nos) oraz dezynfekujmy nasze dłonie.

Pliki do pobrania: