facebook
This is an example of a HTML caption with a link.
MSZE ŚWIĘTE
Niedziele i uroczystości:
8:00 (Przytok)
9:30 (Jany)
11:00 (Droszków)
12:30 (Przytok)
Dni powszednie:
Jany - Wtorek 18:00
Przytok - Środa i Piątek 18:00
Droszków - Czwartek i Sobota 18:00
AKTUALNOŚCI
II Niedziela Adwentu
Informacja z dnia: 2017-12-09

Druga niedziela adwentu.

Jesteśmy trochę bliżej narodzenia Pana Jezusa. Drugie czytanie z listu św. Piotra mówi o tajemniczych ,,niektórych''. Niektórzy to Ci, którzy są przekonani, że Pan Bóg zwleka, nie przychodzi.

Piotr mówi, że dla Pana Boga jeden dzień to jak tysiąc lat. Tysiąc lat jak jeden dzień.  Boża matematyka absolutnie nie pokrywa się z naszymi kalendarzami, planami. Pana Boga nie obowiązuje czas, jest zawsze i wszędzie. W każdej sytuacji i przestrzeni. Niektórzy z pośród nas są przekonani, że Pan Bóg zwkleka. 

Liturgia słowa i ewangelia mówią, że powinniśmy przygotować drogę dla Pana. Poprzez modlitwę, sakramenty święte oraz budowanie dobrych relacji między otaczającymi nas ludźmi wyrównujemy naszą drogą i czynimy nasze serce przygotowanym na przyjście Pana Jezusa.  

Nie zwklekaj. Nie bądź ,,niektórymi'' , bądź człowiekiem o przygotowanym sercu.