Dzień Judaizmu
Informacja z dnia: 2018-01-15

Kościół katolicki w Polsce od 21 lat obchodzi 17 stycznia Dzień Judaizmu. Z tej okazji Klub Tygodnika Powszechnego w Zielonej Górze organizuje spotkanie zatytułowane ,,Niech pozna brat brata swego''

To dobra okazja aby porozmawiać ze „starszymi” i „młodszymi” braćmi w  wierze. Gośćmi wprowadzającymi do dyskusji będą: teolog ks. dr Eligiusz Piotrowski i Andrzej Kirmiel badacz historii i kultury Żydów na Środkowym Nadodrzu.

Miejsce spotkania: Piekarnia Cichej Kobiety ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze, 17 stycznia , godz. 18;00

To również dobra okazja, aby porozmawiać o relacjach między Polakami i katolikami a Żydami.

Św. Jan Paweł II mówił: „Antysemityzm nie ma żadnego usprawiedliwienia i zasługuje na bezwzględne potępienie”. Z kolei na łamach „Tygodnika Powszechnego” ks. Stanisław Musiał pisał o tym, że „antysemityzm w nauczaniu kościelnym to grzech przeciw Bogu i ludzkości”. Minęło 20 lat od publikacji ks. Musiała, a antysemityzm nie zniknął z polskiego życia publicznego.

Wystarczy przypomnieć skandaliczny akt spalenia kukły Żyda we Wrocławiu. Jedną z przyczyn strachu, niechęci, wrogości wobec innych jest niewiedza – mówią organizatorzy spotkania.

Serdecznie zapraszamy, warto !